Usuwanie próchnicy Sulechów

Próchnica - choroba zębów

Zacznijmy od początku: próchnicę można i trzeba leczyć. Wielu naszych pacjentów nie zdaje sobie z tego sprawy, ale nieleczona próchnica ma negatywny wpływ na cały nasz organizm, nie tylko bezpośrednio na środowisko jamy ustnej.

W PiastClinic próchnicę leczymy specjalistycznym laserem stomatologicznym - to jedna z najlepszych dostępnych dziś metod walki z tą przypadłością, a do tego o wysokim komforcie: nawet bez borowania!

Laserowe leczenie próchnicy dlaczego warto?

Leczenie próchnicy przy pomocy lasera jest dedykowane wszystkim pacjentom, którzy oczekują zabiegu o wysokim poziomie komfortu. W porównaniu do leczenia tradycyjnego pacjent odczuwa mniejszy ból (również pozabiegowy), a do tego, dzięki jego działaniu, zauważalne jest szybsze gojenie zęba oraz redukcja flory bakteryjnej, co zmniejsza ryzyko nawrotu choroby.
Jak zapobiegać próchnicy?

Nieleczona próchnica może być przyczyną szeregu schorzeń i dolegliwości - od paradontozy, przez zapalenia zatok czy zapalenia migdałków, aż po choroby nerek czy serca. Próchnica może powodować również nieprzyjemny zapach z ust, który jest ciężki do wyeliminowania powszechnie dostępnymi sposobami. Profilaktyką jest mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie, nitkowanie, korzystanie z irygatora, oraz oczywiście - regularne wizyty profilaktyczne.

Zalety
  • mniejsze dolegliwości bólowe (również po zabiegu) i przyspieszenie całej procedury,
  • szybsze gojenie się zęba w porównaniu do innych metod, 
  • minimalnie inwazyjne opracowanie ubytku, 
  • fotobiomodulacja miazgi zęba, 
  • laser powoduje, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy wtórnej (dzięki dezynfekcji ubytku, redukcji flory bakteryjnej),
  • precyzja lasera pozwala leczyć zęby w przypadkach, kiedy inne metody zawodzą, zmniejsza prawdopodobieństwo leczenia kanałowego nawet w głębokich ubytkach, niejednokrotnie pozwala również uchronić ząb przed usunięciem

Wskazania pozabiegowe

Gojenie po zakończeniu kuracji przeciwpróchnicowej może potrwać nawet kilka miesięcy. W tym okresie Pacjent może czuć, że ząb jest nadwrażliwy na zimno czy tkliwy przy nagryzaniu. Jest to częsta i normalna reakcja - może (ale też nie musi) trwać nawet do 4 miesięcy. Przy takich dolegliwościach konieczne jest oszczędzanie zęba. Rekomendujemy także cierpliwość i samoobserwację.

Samo wypełnienie zaraz po zakończeniu procedury leczenia jest gotowe do gryzienia i nie ma żadnych przeciwwskazań do normalnego użytkowania, chyba że ząb jest nadwrażliwy.
 

Co powinno niepokoić Pacjenta?

• Nadwrażliwość utrzymująca się dłużej niż 3 miesiące może wynikać z przeciążenia spowodowanego dominacją mięśniową i zaburzeniami nerwu trójdzielnego. W takiej sytuacji zapraszamy na kontrolę w celu sprawdzenia przyczyn i ustalenia planu rehabilitacyjnego.

• Należy niezwłocznie zgłosić się do naszej kliniki, gdy pojawiający się samoczynny ból (pulsujący, ćmiący, promieniujący) utrzymuje się dłużej niż 2 dni. Wynika on z niezdolności zęba do regeneracji po procedurze oczyszczenia i wypełnienia zmienionej wcześniej chorobowo tkanki. Najprawdopodobniej w takim przypadku konieczne będzie wykonanie leczenia endodontycznego.
 

Cennik

Wizyta konsultacyjna pod leczenie kompleksowe
(w tym: rozmowa z pacjentem, badanie zewnątrzustne i wewnątrzustne, badanie laserową kamerą DiagnoCam, wykonanie zdjęć RTG zębów, kości, zatok szczękowych czy stawów skroniowo-żuchwowych)
450 zł
Leczenie jednej powierzchni zęba 350 zł
Leczenie dwóch powierzchni zęba 400 zł
Leczenie trzech powierzchni zęba 450 zł
Leczenie czterech powierzchni zęba 500 zł
Leczenie próchnicy na zębach mlecznych 350 zł

 

Najczęściej zadawane pytania

Tak. Zależy nam na najlepszej jakości w każdej procedurze leczenia - i nie robimy tutaj wyjątków. Większość ubytków opracowujemy wyłącznie laserem, w niektórych przypadkach musimy otworzyć ubytek standardowym wiertłem, ale to, co najgorsze dla zęba, dalej usuwamy laserem. Leczenie tą technologią w PiastClinic to zdecydowanie standard, a nie dodatek.

Tak. Leczenie laserowe sprawia, że nie musimy wykonywać tzw. marginesów bezpieczeństwa (koniecznych w standardowej metodzie), ponieważ laser dezynfekuje wszystkie mikrokanaliki w ubytku.

Tutaj ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie - wpływ na to ma wiele różnych czynników. Jeśli jednak spojrzymy na samą tkankę zęba, bez wpływu żadnych czynników zewnętrznych, to zdecydowanie tak. Odpowiednia częstotliwość i energia tworzy mikrokanaliki w zębinie, dzięki czemu powierzchnia ubytku nie jest płaska, a chropowata, ma większą retencję - a co za tym idzie, większą przyczepność do zęba.

Sprawdź, kiedy mamy najbliższe terminy.
Jeszcze dziś umów się na Twój zabieg.

Umów wizytę:

512 512 839

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej - Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach; Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Nr umowy: POIR- 03.03.01-00-0001/17-00 Polskie Mosty Technologiczne.