Laserowe leczenie kanałowe Sulechów

Nowa jakość leczenia endodontycznego

Endodoncja laserowa niesie ze sobą szereg korzyści względem tradycyjnego leczenia kanałowego. Jakich korzyści? Przede wszystkim laserowe leczenie kanałowe jest szybsze i łatwiejsze, a do tego zmniejsza do minimum ryzyko ponownego leczenia.

Innowacyjna technologia Fotona TwinLight™to nowa jakość leczenia endodontycznego, z której mogą korzystać wszyscy pacjenci PiastClinic.

Laserowe leczenie kanałowe dlaczego warto?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem, przy użyciu dwóch uzupełniających się wiązek lasera, to najnowsza zdobycz endodoncji, która robi wrażenie na naszych pacjentach. Polecamy ją wszystkim osobom, które mają złe doświadczenia z leczeniem kanałowym - laser działa szybciej, precyzyjniej, a dzięki głębokiej dezynfekcji możliwe jest wyeliminowanie 99,9% bakterii w całym systemie korzeniowym - w kanale głównym i nieosiągalnych w tradycyjnych metodach leczenia mikrokanalikach. To jeden z popularniejszych zabiegów w PiastClinic.
Postaw na leczenie kanałowe nowej generacji

Laserowe leczenie kanałowe pod mikroskopem to zabieg mniej bolesny i w ogólnym odczuciu naszych pacjentów dużo bardziej komfortowy - a dzięki precyzji lasera, niosący za sobą mniejsze ryzyko i mniejsze uszkodzenie tkanek. Obok lasera erbowo-yagowego i neodymowo-yagowego w leczeniu kanałowym korzystamy z szeregu narzędzi, takich jak mikroskop zabiegowy (o 25 krotnym powiększeniu), endometr czy radiowizjografia cyfrowa. Czy leczenie kanałowe może być bardziej komfortowe? W PiastClinic udowadniamy, że tak!

Zalety
  • metoda szybsza i skuteczniejsza w porównaniu do tradycyjnych procedur,
  • działanie lasera erbowo-yagowego i neodymowo-yagowego to krótszy proces gojenia i większe bezpieczeństwo całej procedury, 
  • działanie lasera dodatkowo usuwa 99,9% bakterii w całym systemie korzeniowym,
  • szereg usług dodatkowych.

Wskazania pozabiegowe

1. FAZA Z OPATRUNKIEM

Laserowe leczenie endodontyczne zęba powoduje usunięcie uszkodzonych tkanek w zębie, stwarzając przy tym warunki do optymalnego gojenia. Aby mogło ono przebiegać sprawnie i komfortowo dla Pacjenta, zalecamy stosowanie się do naszych wytycznych.

Co może się wydarzyć w najbliższych dniach?

• Może pojawić lekki ból w okolicy zabiegowej - samoczynny lub sprowokowany przy nagryzieniu. W tym wypadku należy zastosować standardowy lek przeciwbólowy bez recepty. Zalecamy aspirynę lub ibuprofen.
• W ubytku w zębie założony został opatrunek tymczasowy – może on ulec degradacji: rozpuścić się, wykruszyć lub fizycznie wypaść. W celu jego uzupełnienia należy więc jak najszybciej skontaktować się z naszym gabinetem.
• W trakcie noszenia opatrunku tymczasowego należy unikać nagryzania tymże zębem twardych pokarmów, by nie doszło do jego mechanicznego uszkodzenia.

Co powinno zaniepokoić Pacjenta?

• Opuchlizna pojawiająca się przy zębie lub w tkankach przylegających.
• Pulsujący ból samoczynny, utrzymujący się więcej niż 2 dni.
• Złamanie któregoś z elementów osłabionego zęba.
• Całkowita utrata opatrunku tymczasowego.

W powyższych wypadkach zaleca się niezwłoczny kontakt z naszą kliniką, aby ustalić jak najszybszy termin wizyty.
 

ZAKOŃCZENIE LECZENIA ENDODONTYCZNEGO

Po zakończonym leczeniu endodontycznym w zębie będzie przebiegało wiele procesów naprawczych, podczas których możliwe jest odczuwanie przez kilka najbliższych dni lekkiego bólu przy nagryzaniu.

Jeżeli w zębie znajduje się opatrunek tymczasowy, należy wówczas uważać przy gryzieniu twardych pokarmów, aby go nie uszkodzić.

Co powinno zaniepokoić Pacjenta?

• Ból przy leczonym zębie utrzymujący się dłużej niż przez 7 dni
• Opuchnięcie otaczających tkanek zęba
• Całkowita utrata opatrunku tymczasowego

W przypadku wystąpienia któregoś z wymienionych wyżej objawów, należy bezzwłocznie zgłosić się do naszej placówki.

Cennik

LASEROWE LECZENIE KANAŁOWE
Przygotowanie zęba do leczenia kanałowego materiałem kompozytowym (Ząb do leczenia kanałowego powinien być oczyszczony z ognisk próchnicy i odbudowany materiałem kompozytowym (tzw. przygotowanie pod koferdam)) 250 zł
Ząb jednokanałowy 900 zł
Ząb dwukanałowy 1100 zł
Ząb trzykanałowy 1300 zł
Ząb czterokanałowy 1500 zł
Powtórne leczenie kanałowe zęba (leczenie jednowizytowe lub dwuwizytowe, jeśli pozwala na to rodzaj schorzenia lub czas lekarza):
Ząb jednokanałowy 1100 zł
Ząb dwukanałowy 1300 zł
Ząb trzykanałowy 1500 zł
Ząb czterokanałowy 1700 zł
Orientacyjnie wybrane, dodatkowe koszty w leczeniu wielowizytowym:
Dewitalizacja 300 zł
Zamknięcie perforacji kanału materiałem ProRoot MTA 500 zł
Usunięcie złamanych narzędzi 600 zł
Wzmocnienie zrębu koronowo-korzeniowego po leczeniu kanałowym:
Wkład koronowo-korzeniowy z włókna szklanego 600 zł
POWÓRNE LECZENIE KANAŁOWE
Przygotowanie zęba do leczenia kanałowego materiałem kompozytowym (Ząb do leczenia kanałowego powinien być oczyszczony z ognisk próchnicy i odbudowany materiałem kompozytowym (tzw. przygotowanie pod koferdam)) 200 zł
Ząb jednokanałowy 800 zł
Ząb dwukanałowy 1000 zł
Ząb trzykanałowy 1200 zł
Ząb czterokanałowy 1400 zł

Najczęściej zadawane pytania

Leczenie kanałowe owiane jest złą sławą. Dobra wiadomość jest jednak taka, że czasy się zmieniły - mamy do dyspozycji precyzyjny sprzęt i szeroką ofertę znieczuleń, które sprawiają, że potrafimy ten zabieg przeprowadzić w sposób niezwykle komfortowy. Aby to zapewnić, podczas leczenia kanałowego podajemy pacjentom znieczulenie w tej samej dawce, co podczas zabiegów z implantologii czy zaawansowanej chirurgii. Efekt? Na leczenie kanałowe do PiastClinic możesz przyjść bez obaw.

I znów tutaj zmiana: czasów, metod, możliwości. Leczenie kanałowe, które obejmuje kilka wizyt to już przeszłość. W tej chwili standardowe leczenie odbywa się u nas w jednej, maksymalnie dwóch wizytach. Laser, mikroskop, tomograf i inne nowoczesne technologie pozwalają nam nie tylko usunąć bakterie z zęba, ale i stymulować go do lepszego gojenia, nie narażając na powikłania. To wszystko sprawia, że leczenie jest krótsze, a jego efekty - lepsze.

Leczenie laserowe to w Polsce jeszcze rzadkość. Kto jednak raz skorzysta z laserowego leczenia dentystycznego, zrozumie różnicę. Laser daje nam nieskończone możliwości w każdej dziedzinie. Pozwala na precyzyjniejsze opracowanie zęba, usuwa do 99,9% bakterii, stymuluje tkankę do lepszego gojenia (biostymulacja). To wszystko zalety niedostępne dla innych, tańszych metod i technologii.

Sprawdź, kiedy mamy najbliższe terminy.
Jeszcze dziś umów się na Twój zabieg.

Umów wizytę:

512 512 839

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej - Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach; Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Nr umowy: POIR- 03.03.01-00-0001/17-00 Polskie Mosty Technologiczne.