Sedacja Sulechów

Zabiegi stomatologiczne w sedacji wziewnej

Zabiegi w sedacji dla dzieci od 4. roku życia oraz osób dorosłych to bezpieczny sposób na dentofobię i inne, niezdefiniowane bliżej lęki przed stomatologiem. Jeśli niemal panicznie boisz się zabiegów u dentysty, przewlekle chorujesz lub masz pod swoją opieką dziecko czy osobę starszą, u której trzeba przeprowadzić leczenie - to wiedz, że każdy zabieg w PiastClinic możesz wykonać komfortowo przy pomocy sedacji wziewnej. 

Po użyciu gazu rozweselającego nasi Pacjenci są zrelaksowani przez cały okres trwania zabiegu, jednocześnie zachowując pełną świadomość. Dowiedz się więcej o tej możliwości. 

Zabiegi w sedacji - dlaczego warto?

Sedacja (inaczej gaz rozweselający) to jedna z najskuteczniejszych metod uspokajania Pacjentów, którą z powodzeniem wykorzystujemy w PiastClinic. Jej zaletą jest nie tylko skuteczność, ale także bezpieczeństwo - z tego powodu polecana jest ona również dla dzieci od 4. roku życia oraz osób borykających się m.in. z astmą czy padaczką, u których stres może nasilać objawy choroby. W sedacji możemy wykonać dowolny zabieg stomatologiczny w PiastClinic, od leczenia zachowawczego, aż po leczenie implantologiczne. Sedacja u dentysty to więc możliwość, która może towarzyszyć każdemu naszemu zabiegowi.
Jak przebiega leczenie w sedacji?

Przed rozpoczęciem zabiegu Pacjent oddycha przez pachnącą maseczkę z mieszanką tlenu i podtlenku azotu, która wprowadza go w stan relaksu. Po zakończeniu zabiegu, również przez maseczkę, oddycha samym tlenem od 3 do 5 minut, aż do całkowitego ustania działania gazu. Dzięki temu Pacjent opuszcza gabinet w stanie pełnej świadomości.

Zalety
  • zwiększony komfort leczenia stomatologicznego,
  • procedura jest bezpieczna i nie niesie za sobą skutków ubocznych,
  • zabiegi w sedacji można wykonywać również u dzieci od 4. roku życia, osób w podeszłym wieku oraz przewlekle chorych (np. padaczka, astma),
  • znieczulenie nie jest bolesne, nie wymaga wkłucia,
  • pacjent odzyskuje pełną świadomość w ciągu 3-5 minut po zabiegu, jeszcze przed wyjściem z gabinetu,
  • każda usługa stomatologiczna w PiastClinic może być wykonana w sedacji

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Przed pierwszym zabiegiem w PiastClinic z wykorzystaniem sedacji konieczna jest wizyta kwalifikacyjna, która zapewnia 100% bezpieczeństwo całej procedury. Podczas spotkania sprawdzamy historię zdrowotną Pacjenta i zadajemy pytania dotyczące m.in. aktualnych chorób czy przyjmowanych leków. Koszt takiej wizyty to 150 zł. 

Przypominamy, że z zalet sedacji wziewnej mogą skorzystać dzieci już od 4. roku życia. Wizyta kwalifikacyjna to spotkanie ważne również dla najmłodszych, nie tylko ze względów zdrowotnych - to okazja do poznania się przed zabiegiem i zrozumienia Waszych potrzeb.

Pacjent do zabiegu musi zgłosić się na czczo.

Cennik

Sedacja wziewna
Wizyta kwalifikacyjna do zabiegu (obowiązkowa)  150 zł
Sedacja wziewna dziecka 250 zł (do 30 minut)
Sedacja wziewna osoby dorosłej 350 zł (do 30 minut)

Najczęściej zadawane pytania

Tak, jest całkowicie bezpieczne. Zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonych dentystów, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo Pacjenta. Sam tlenek azotu (gaz rozweselający) jest uznawany za bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych.

Sedacja w PiastClinic jest idealna dla osób, które odczuwają lęk przed wizytą u dentysty, mają niski próg bólu, potrzebują długotrwałego leczenia lub mają trudność w zachowaniu nieruchomości podczas zabiegu. Jest to również odpowiedni wybór dla dzieci od 4. roku życia oraz osób z niektórymi schorzeniami medycznymi.

Tak! I często wybierane przez rodziców dzieci, które boją się zabiegów, mają złe doświadczenia z leczeniem stomatologicznym lub trudności z siedzeniem nieruchomo podczas zabiegu. Nasz wykwalifikowany zespół stomatologów zrobi wszystko, co możliwe, żeby leczenie było przyjazne i komfortowe dla Twojego dziecka.

Zalecamy, aby Pacjenci nie jedli ani nie pili przez ok. 2,5-3 godziny przed zabiegiem, w przeciwnym razie sedacja może powodować mdłości i wymioty. 

Efekt relaksu trwa tylko przez okres zabiegu. Po jego zakończeniu Pacjent przez ok. 3-5 minut wdycha przez maseczkę sam tlen, który niweluje działanie gazu rozweselającego. W ten sposób Pacjent odzyskuje pełną świadomość przed wstaniem z fotela. Sedacja u dentysty nie wymaga więc np. wynoszenia z gabinetu dziecka, które ma ograniczoną świadomość lub jest półprzytomne, co jest częstą obawą rodziców.

Bezpieczeństwo Pacjentów jest naszym priorytetem. Istniejące choroby lub przyjmowane leki niekoniecznie wykluczają możliwość leczenia w sedacji, ale mogą wymagać specjalnej uwagi i dostosowania planu leczenia. Ważne jest, aby podzielić się z nami wszelkimi istotnymi informacjami na temat swojego zdrowia i przyjmowanych leków podczas konsultacji. Nasi specjaliści przeprowadzą szczegółową ocenę, aby określić, czy leczenie w sedacji jest dla możliwe oraz dostosują plan leczenia tak, aby był bezpieczny i skuteczny.

Sedacja wziewna to bezpieczna technika farmakologiczna, która wprowadza Pacjenta w stan umożliwiający komfortowe przejście przez procedurę stomatologiczną. Ma zdecydowanie łagodniejszą formę niż narkoza, która wprowadza pacjenta w głęboki sen farmakologiczny, w którym jest nieprzytomny i nie odczuwa bólu.

Sprawdź, kiedy mamy najbliższe terminy.
Jeszcze dziś umów się na Twój zabieg.

Umów wizytę:

512 512 839

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej - Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach; Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Nr umowy: POIR- 03.03.01-00-0001/17-00 Polskie Mosty Technologiczne.