Usuwanie zębów Sulechów

Usunięcie zęba - mamy kilka priorytetów

Ekstrakcja (usunięcie) zęba często wiąże się z dużym stresem u pacjentów - szczególnie tych, u których ten zabieg będzie wykonywany po raz pierwszy lub mających złe doświadczenia stomatologiczne.

Usuwanie zębów w PiastClinic to procedura bezpieczna, możliwie bezbolesna i przeprowadzona w ciepłej atmosferze - komfort naszych pacjentów zawsze był i jest dla nas niezwykle ważny. 

Chirurgiczne usuwanie zębów czy jest czego się obawiać?

Od popularnych ósemek, przez zęby zniszczone, poluzowane czy przynoszące szkodę pozostałym - ekstrakcja jest konieczna w wielu przypadkach. Jednocześnie jest to zabieg, który u wielu pacjentów wywołuje lęk przed bólem i możliwymi komplikacjami. W PiastClinic doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego zawsze stawiamy na otwartą rozmowę, zrozumienie potrzeb pacjenta, a nade wszystko - możliwie bezbolesną ekstrakcję, korzystając z możliwości naszego lasera oraz różnego rodzaju znieczuleń. Użycie naszego lasera to nie tylko większe możliwości i precyzja zabiegów, ale i właśnie lepsze gojenie, mniejszy obrzęk i ból poekstrakcyjny. Sprawdź i doceń tę różnicę!
Wieloetapowe znieczulenie dla komfortu pacjenta

Rozmowa z pacjentem i otwartość na jego potrzeby pozwala nam osiągnąć wysoki poziom komfortu naszych zabiegów. Wiele obaw pacjenta można wyeliminować - np. w przypadku osób obawiających się igieł i ukłucia, przed podaniem znieczulenia właściwego, korzystamy z zalet żelu znieczulającego. Dodatkowo na bieżąco informujemy pacjenta o postępach podczas trwania procedury, a po ekstrakcji nie tylko przekazujemy szczegółowe zalecenia, ale i pozostajemy w stałym kontakcie pozabiegowym.

Zalety
  • wieloetapowe znieczulenie (powiedz nam, czego się obawiasz!),
  • ekstrakcja przy użyciu nowoczesnych metod,
  • lepsze gojenie, mniejszy ból i obrzęk dzięki działaniu lasera, 
  • kontakt z lekarzem również po zabiegu.

Wskazania pozabiegowe

Zalecenia po ekstrakcji zęba

Przez około 20 minut po zabiegu Pacjent powinien trzymać zagryziony gazik. Nie powinien też jeść ani pić. 
• Zalecamy, by w dniu zabiegu schładzać okolicę zabiegową przez przykładanie zimnych okładów na skórę nad nią.
Przez kilka kolejnych dni należy unikać gorących pokarmów oraz płynów. W tym czasie nie należy też palić papierosów ani pić alkoholu.
• Zalecamy również unikanie wysiłku fizycznego do kilku dni po zabiegu.
• Jeśli zajdzie taka potrzeba, Pacjent może stosować leki przeciwbólowe.
• Jeżeli Pacjentowi założono szwy, powinien on zgłosić się do nas w celu ich usunięcia między 7 a 14 dniem po zabiegu.

Co powinno zaniepokoić Pacjenta?

• W przypadku wystąpienia gorączki, jeśli Pacjentowi nie został wcześniej przepisany antybiotyk, jak najszybciej powinien on zadzwonić do naszej kliniki, a my wystawimy e-receptę. 
Gdyby wystąpiła ona w dni wolne od pracy lub nasz gabinet był zamknięty, zalecamy zgłoszenie się do lekarza pierwszego kontaktu lub wizytę na pogotowiu stomatologicznym lub izbie przyjęć POZ w celu konsultacji, a także otrzymania niezbędnej pomocy.

• W przypadku wystąpienia nadmiernego krwawienia czy innych niepokojących objawów po zabiegu, Pacjent niezwłocznie powinien się z nami skontaktować. Jeśli problem wystąpi w dni wolne od pracy lub nasz gabinet był zamknięty, również zalecamy zgłoszenie się do lekarza pierwszego kontaktu lub wizytę na pogotowiu stomatologicznym lub izbie przyjęć POZ w celu konsultacji, jak również otrzymania niezbędnej pomocy.

Cennik

Ekstrakcja prosta 300 - 350 zł
Ekstrakcja skomplikowana 400 - 700 zł
Dokończenie nieudanej ekstrakcji z innego gabinetu od 500 zł
Resekcja wierzchołka korzenia 900 - 1500 zł
Wycięcie kapturka dziąsłowego nad zębem mądrości 300 zł
Plastyka połączenia ustno-zatokowego 600 - 800 zł
Uzupełnienie ubytków kostnych biomateriałem od 2500 zł
Usunięcie zęba mlecznego 200 - 300 zł

 

Sprawdź, kiedy mamy najbliższe terminy.
Jeszcze dziś umów się na Twój zabieg.

Umów wizytę:

512 512 839

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej - Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach; Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Nr umowy: POIR- 03.03.01-00-0001/17-00 Polskie Mosty Technologiczne.