Piaskowanie zębów Sulechów

Skaling, Piaskowanie, Fluoryzacja

Piaskowanie zębów to zabieg, który warto wykonywać profilaktycznie - dlatego zawsze namawiamy Was, żeby wykonywać go przynajmniej raz w roku.

Efekty widać od razu, zabieg nie niesie ze sobą żadnego ryzyka czy dyskomfortu (wrażliwym pacjentom oferujemy dodatkowe znieczulenie), a pozwala zachować zdrowe i bielsze zęby na dłużej. Słowem: polecamy!

Co to jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów to nic innego, jak zabieg oczyszczający powierzchnię zębów i przestrzeń pomiędzy nimi, która może być trudna do czyszczenia przy pomocy standardowych, domowych metod. Wykonujemy go za pomocą specjalistycznego urządzenia o wysokiej precyzji: piaskarki stomatologicznej.
Jakie zabiegi obejmuje?

Piaskowanie to jeden z zabiegów higienizacji. Obok piaskowania oferujemy naszym pacjentom skaling, a więc oczyszczanie zębów przy pomocy skalera ultradźwiękowego, oraz polerowanie i fluoryzację, która dodatkowo odświeża i zabezpiecza przed odkładaniem się płytki nazębnej. Razem stanowią kwartet, który jest cennym wkładem w profilaktykę każdego z nas.

Więcej! Nasza opieka profilaktyczna to nie tylko zabiegi, które pomagają utrzymać zdrowe zęby na dłużej. Po 4 tygodniach od zabiegu higienizacji nasi pacjenci zapraszani są na darmową wizytę (recall), na której sprawdzamy, czy pacjent dobrze dba o zęby i co możemy ewentualnie poprawić, aby utrzymać efekty higienizacji na dłużej. Czemu właśnie po 4 tygodniach? Dlatego że na dokładnie oczyszczonych zębach po miesiącu dokładnie widać ewentualne niedociągnięcia - i warto z tej możliwości skorzystać, aby wprowadzać skuteczne zmiany. Doradzamy bezpłatnie ;) Warto skorzystać!

Zalety
  • zabieg niemal bezbolesny (u pacjentów z nadwrażliwością dostępne jest znieczulenie),
  • zabezpiecza przed gromadzeniem się płytki nazębnej,
  • zapobiega próchnicy i procesom zapalnym dziąseł,
  • rozjaśnia, wybiela zęby,
  • zabieg trwa ok. 30-40 minut.
  • po zabiegu w ramach opieki profilaktycznej, pacjent otrzymuje zaproszenie na bezpłatną wizytę, weryfikującą ewentualne problemy w higienie jamy ustnej,

Wskazania pozabiegowe

Pacjent odbył zabiegi, których celem było oczyszczenie zębów z osadu nad- i poddziąsłowego. Przyzębie to kompleks bardzo tkliwych i czułych tkanek. Osady, które znajdowały się przy tych tkankach, wywołują przewlekły stan zapalny.

Tkanki te wkrótce zaczną powracać do prawidłowej funkcji.
 

Co może się wydarzyć w kilku najbliższych dniach?

• Zęby mogą być nadwrażliwe na zimno i ciepło.
• Zęby mogą być tkliwe przy nagryzaniu.
• Dziąsła mogą lekko krwawić.

Objawy te powinny minąć samoistnie, po fazie gojenia (ta trwa zwykle kilka dni).

Najistotniejsze, aby w tym czasie nie rezygnować z zabiegów higienicznych zademonstrowanych w trakcie wizyty i wykonywać je regularnie, zgodnie z zaleceniami.
 

Cennik

Pakiet profilaktyczny 400 zł
Kontrola higienizacyjna (recall) 0 zł
Fluoryzacja 150 zł

 

Najczęściej zadawane pytania

Dzięki nowoczesnej technologii (Piaskarka NSK Warios Combii PRO i dedykowany do niej piasek o niskiej ścieralności) jesteśmy w stanie zapewnić Ci komfort najwyższy z możliwych. Jeśli mimo wszystko masz obawy, podejrzewasz u siebie nadwrażliwość - nie ma problemu, możemy dodatkowo zastosować do tego zabiegu znieczulenie stomatologiczne, które wyeliminuje ewentualne dolegliwości.

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie - wpływ na to ma wiele czynników, a dużo zależy od nawyków higienicznych pacjenta. Jak my, jako klinika, pomagamy Ci na tym etapie? Mamy wykwalifikowaną higienistkę, która opowie o wszystkich czynnikach wpływających na tworzenie się osadu, która wybarwi płytkę Twoich zębów, wyjaśni, jak o nie dbać i wyda odpowiednie zalecenia. To jednak nie koniec! Umówi Cię również na darmową wizytę po 4 tygodniach, aby sprawdzić, jak sobie radzisz, co możesz poprawić i kiedy najlepiej pokazać się na kolejnym zabiegu - jeśli będzie taka potrzeba.

Tak. Istnieje wiele metod: kamień można usuwać za pomocą skalerów ręcznych, drapaków i innych dedykowanych sprzętów. My wybraliśmy naszą piaskarkę NSK Warios, ponieważ daje najlepsze efekty oczyszczania, jednocześnie dbając o tkankę zęba. Jest też niezwykle komfortowa - co razem oferuje najwyższą jakość wykonanej usługi.

Sprawdź, kiedy mamy najbliższe terminy.
Jeszcze dziś umów się na Twój zabieg.

Umów wizytę:

512 512 839

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej - Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach; Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Nr umowy: POIR- 03.03.01-00-0001/17-00 Polskie Mosty Technologiczne.