Licówki Sulechów

Protetyka w PiastClinic

Braki w uzębieniu to nie tylko defekt estetyczny - potrafi negatywnie wpłynąć również na naszą codzienność, skutecznie zabierając radość nawet ze zwykłych, codziennych czynności.

Protetyka to ten dział stomatologii, który potrafi radykalnie odmienić wygląd i pozwolić odzyskać utraconą (często przez całe lata!) pewność siebie. Nasi protetycy to specjaliści z ogromnym doświadczeniem. Zapraszamy na zabiegi protetyczne w PiastClinic.

Protetyka czego tak naprawdę potrzebujesz?

Aby ustalić sposób leczenia protetycznego, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z naszym lekarzem dentystą, który podczas badania ustali najlepszą drogę terapii.

W PiastClinic wykonujemy następujące protezy zębowe nieruchome:

 • korony ( porcelanowe, pełnoceramiczne ,licowane porcelaną)
 • korony na implantach
 • licówki porcelanowe
 • mosty
 • inlay/onlay (kompozytowy lub porcelanowy)
Jak wygląda procedura leczenia?

Protetyka dentystyczna jest zabiegiem polegającym na odtworzeniu zębów naturalnych po ich utracie lub uszkodzeniu. Istnieje wiele różnych metod i protez zębowych, które w PiastClinic zawsze dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta, a cała procedura jest ściśle uzależniona od wyboru terapii. Właśnie dlatego zapraszamy na spotkanie z naszym stomatologiem, który opowie o wszystkich możliwościach, wyjaśni wątpliwości i pokaże możliwe efekty leczenia.

Zalety
 • możliwość odzyskania utraconych zębów,
 • radykalna poprawa wyglądu zębów uszkodzonych lub osłabionych,
 • większa wydolność żucia,
 • odzyskanie pewności siebie,
 • poprawa wyglądu rysów twarzy,
 • poprawa napięć mięśniowych w całym ciele,
 • odzyskanie równowagi w całym układzie pokarmowym.

Wskazania pozabiegowe

• O higienę jamy ustnej należy dbać zgodnie z metodą przedstawioną na indywidualnym instruktażu naszej higienistki, wykonując także masaż dziąseł. Zęby powinny być szczotkowane przynajmniej 2 razy dziennie. Rekomendujemy używanie metody roll, szczoteczki średniotwardej z równym ustawieniem włosia oraz szczoteczki jednopęczkowej. O tych metodach każdy Pacjent jest informowany po wykonaniu zabiegu protetycznego w naszej klinice.
• W przypadku trudno dostępnych miejsc warto użyć nici protetycznych (dotyczy to szczególnie dowieszonych zębów i ich powierzchni dodziąsłowej, czyli przestrzeni między dziąsłem a zębem).
Zalecamy używanie irygatora (co najmniej po śniadaniu i po kolacji). Zwiększa to jakość higieny aż o 70%.
• Co 6 miesięcy zapraszamy do odwiedzenia naszego gabinetu w celu usunięcia kamienia nazębnego.
Raz w roku należy kontrolować pracę protetyczną w gabinecie. Zalecamy badanie stomatologiczne, a także radiologiczne.

Co robić, gdy Pacjent zauważy u siebie niepokojące objawy?

W przypadku ruchomości koron lub pojawienia się bólu, opuchlizny, krwawienia, złamania czy innych niepokojących objawów, zalecamy niezwłoczny kontakt z naszą kliniką. Warto uważać, żeby podczas jedzenia nie połknąć korony. Jeśli do tego dojdzie, Pacjent powinien jak najszybciej zgłosić to lekarzowi prowadzącemu.

Cennik

Licówka porcelanowa 2000 zł
Korona pełnoceramiczna (najwyższa estetyka) 2000 zł
Korona lana licowana porcelaną 1500 zł
Korona tymczasowa wykonana w gabinecie wraz ze szlifowaniem zęba 300 zł
Inlay, onlay, nakład  1400 zł

 

Najczęściej zadawane pytania

Tutaj kierujemy się naszą specjalizacją, czyli stomatologią holistyczną. Przy wyborze odpowiedniej metody kierujemy się zagrożeniami wynikającymi nie tylko z samych zębów, ale i np. kolan, oczu czy języka. Dopiero uwzględniając wszystkie czynniki ryzyka, możemy doradzić, co będzie najlepszym produktem leczniczym: pod względem technicznym oraz estetycznym.

Często odpowiadamy na to pytaniem – a czy ferrari jest na całe życie? Nie ;) Nawet o ferrari trzeba dbać, nawet ferrari trzeba się opiekować. Jeśli jest dobrze wykonane, serwisowane i użytkowane to tak - mogą służyć przez długie lata.

Tak. Dlatego pacjent otrzymuje od nas szereg zaleceń, takich jak regularne usuwanie kamienia, coroczna wizyta kontrolna, zdjęcia RTG kontrolne, wizyty osteopatyczne czy szyny na bruksizm.

Sprawdź, kiedy mamy najbliższe terminy.
Jeszcze dziś umów się na Twój zabieg.

Umów wizytę:

512 512 839

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej - Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach; Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Nr umowy: POIR- 03.03.01-00-0001/17-00 Polskie Mosty Technologiczne.