Akademia Walki ze Stresem

Etap III

Czego nauczę się na III etapie Akademii Walki ze Stresem?

Trzecia i ostatnia część Akademii to nauka ćwiczeń pomocnych dla osób, które przeżyły traumę, żyją w stresie, nie radzą sobie w relacjach lub mają problemy z emocjami czy ze snem. Nasza terapia wykorzystuje naturalny mechanizm drżenia - pozwalający pozbyć się z organizmu substancji związanych ze stresem.

Zapraszamy do opanowania kilku ćwiczeń oraz poznania możliwości ich wykorzystania w codziennym życiu. 

Czego nauczę się na III etapie Akademii Walki ze Stresem?

Podczas tej części Akademii nauczysz się 8 ćwiczeń, które pomagają redukować stres i napięcie w ciele. Metoda, której Cię nauczymy, może być wykorzystywana zarówno samodzielnie, jak i jako wsparcie innych terapii - od psychoterapii aż po rehabilitację.

Jak na współczesnego człowieka wpływa stres?

Stres nie jest zjawiskiem, który oparł się medycynie. Zarówno “nasza” zachodnia, jak i ta wschodnia poświęca mu dużo uwagi, czego efektem są terapie, które potrafią przynieść znaczącą poprawę, zmieniając życie naszych Pacjentów. Stres, który towarzyszył nam od zarania dziejów, choć dziś najczęściej czynniki, które go wywołują są inny niż te, które oddziaływały na naszych przodków. Z fizycznych zagrożeń, przed którymi mogliśmy uciekać lub się bronić, zostały nam inne, bardziej podstępne - te, które stresują długotrwale i z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Tam, gdzie zamiast tygrysa pojawił się deadline i problemy w małżeństwie, powstał stres, od którego nie ma łatwej drogi ucieczki. Przewlekły stres, który prowadzi do kłopotów ze snem, depresji, a także pogorszenia funkcjonowania całego organizmu, a w konsekwencji - do chorób.
Na czym polega ta metoda?

Ćwiczenia, których Cię nauczymy, uruchamiają w ciele neurogeniczne wibracje, czyli drżenia - naturalny mechanizm występujący u każdego ssaka. Jeśli przypomnimy sobie, czym jest “trzęsienie się” ze złości pod wpływem silnego stresu czy marznięcia, to wiemy, na czym polega ta reakcja. Nie jest przypadkowa, jak nic w naszym organizmie - pomaga mu oczyścić się z bodźców. 

Zestaw ćwiczeń pozwoli nam wywoływać ten stan niejako na życzenie i tym samym pomóc naszemu ciału w sytuacjach pełnych napięcia. 

Zalety
  • uwolnienie ciała od napięć,
  • zwiększenie poziomu energii,
  • lepsza jakość snu,
  • wspomaganie procesu psychoterapii,
  • możliwość wykonywania zestawu ćwiczeń samodzielnie po zakończeniu terapii

Kto poprowadzi Cię w III etapie?

Cennik

5 - 6 wizyt po 1h jedna 200 zł

 

Najczęściej zadawane pytania

Tak, w Akademii Walki ze Stresem można pracować jedynie w III etapie, jednak zaznaczamy, że wówczas Pacjent będzie potrzebował zdecydowanie więcej wizyt, aby znaleźć się w podobnym punkcie, jak po przejściu proponowanej ścieżki od pierwszego etapu. Nie będzie też miał do dyspozycji tak szerokiego spektrum narzędzi do walki ze stresem.

Pacjent idący kompletną ścieżką Akademii poniesie na tym etapie koszt w granicach 800- 1200 zł.
Dla Pacjenta omijającego pozostałe etapy drogi proponowanej przez Akademię koszty będą ustalane indywidualnie.
 

Jest to kolejna metoda pracy z ciałem. W tym przypadku stres oraz emocje usuwane są za pomocą drżenia mięśni. Po specjalnej sekwencji ćwiczeń autonomiczny układ nerwowy zaczyna się oczyszczać. Ze względu na fakt, iż jest to bardzo silne narzędzie, do stosowania tej metody potrzebny jest Provider.

Pracę na tym etapie można przerwać w każdym momencie. Każdy z nas jest inny i nie można wykluczyć, że dana metoda może komuś nie pasować/nie spodobać się.

Pacjent powinien dobrze czuć własne ciało i rozpoznawać, jakie ono ma potrzeby. Regulacja układu nerwowego to nie tylko lepsze samopoczucie, ale także lepsze zdrowie. Dążymy do homeostazy - czyli do równowagi w ciele oraz punktu, w którym sami z sobą będziemy czuli się lepiej. Dzięki pracy na tym etapie Pacjent będzie mieć więcej siły do życie i realizacji swoich pomysłów. Jego umysł będzie również jaśniejszy podczas podejmowania decyzji.

Zobacz pozostałe etapy

III etap Akademii to zakończenie pakietu ochronnego, który nauczy Cię samodzielnie radzić sobie ze stresem

Umów wizytę:

512 512 839

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej - Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach; Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Nr umowy: POIR- 03.03.01-00-0001/17-00 Polskie Mosty Technologiczne.