Akademia Walki ze Stresem

Etap I

Osteopata Andrzej Kliman oraz terapeuta oddechu Klaudia Czekaj pomogą Twojemu ciału usunąć przeszkody i napięcia oraz nauczą, w jaki sposób możesz się uspokajać i relaksować przy pomocy własnego oddechu. Połączenie tych dwóch metod to pierwszy etap naszej Akademii - podstawowe narzędzia, które możesz wykorzystywać każdego dnia oraz fundament do dalszego rozwoju.

Czego nauczę się na I etapie Akademii Walki ze Stresem?

W I etapie zaczniemy od odbudowy - dopiero na stabilnym fundamencie możemy zacząć budować nowy dom. Zła postawa ciała, nieprawidłowe funkcjonowanie narządów czy permanentne niedotlenienie organizmu to fizyczne zmiany spowodowane stresem, które wpływają na nasze samopoczucie.

Przy pomocy naszych terapeutów możesz zregenerować swój organizm i zacząć od nowa.

Część 1: Terapia manualna

Za pomocą terapii manualnej, przywracamy Twojemu ciału najlepsze warunki do regeneracji i dalszego, lepszego funkcjonowania. Zmiany pojawiające się w ciele powodują stres strukturalny i biochemiczny, wynikający z konieczności adaptacji do zmiennych warunków pracy. Ciało musi poradzić sobie z nową sytuacją kosztem innych narządów lub struktur. Dochodzi do zaburzenia jego rytmu pracy- pojawiają się wtedy pewne dysfunkcje prowadzące do choroby.

Nasz cel to znalezienie i regeneracja tych niekorzystnych zmian.

Ilość potrzebnych wizyt: Wszystko zależy od stanu wyjściowego, ile zmian jest do “wyprowadzenia” i jak głęboko one sięgają. Z reguły ok. 4-5 wizyt jest potrzebnych, żeby wrócić do stanu zerowego. 

Część 2: Trening oddechowy

Jak wynika z obserwacji środowiska medycznego, większość z nas nie potrafi prawidłowo oddychać - robimy to płytko, prawie nie używamy przepony, co powoduje niedotlenienie. Efekt? Znużenie, bóle głowy, rozdrażnienie. Permanentne niedotlenienie prowadzi natomiast do wielu chorób układu oddechowego, pokarmowego czy krążenia. Obniża się również odporność, nasza sprawność intelektualna, cierpi skóra, która szybciej się starzeje.

Właśnie dlatego na I etapie Akademii chcemy nauczyć Cię prawidłowo oddychać,  a do tego regulować oddech i wyciszać się w sytuacjach stresowych. Za pomocą odpowiedniej pracy przepony zmieniamy też postawę ciała, likwidujemy bóle w odcinku lędźwiowym kręgosłupa i stwarzamy odpowiednie warunki do funkcjonowania narządów wewnętrznych.

Ilość potrzebnych wizyt: 5 sesji po 1h 

Zalety
  • Poprawa i niwelowanie wad postawy
  • Poprawa pracy narządów wewnętrznych
  • Uwolnienia ciała od sztywności i napięć
  • Pomoc w bólu (np. głowy, dolnego odcinka kręgosłupa)
  • Nauka radzenia sobie ze stresem i wchodzenia w stan relaksu
  • Nauka prawidłowego oddychania, które pozwala ciału się regenerować i poprawia samopoczucie

Kto poprowadzi Cię w I etapie?

Cennik

Osteopatia 1 wizyta 250 zł
Trener oddychania 1 wizyta  200 zł

 

Najczęściej zadawane pytania

Przewidywany koszt to 2500-3000 zł. Może się jednak okazać, że ciało pacjenta będzie miało większe lub mniejsze potrzeby, ponieważ nie ma dwóch identycznych przypadków. Problemy każdego pacjenta rozpatrujemy indywidualnie. W związku z tym, podana kwota jest orientacyjna i najbardziej zbliżona do końcowego kosztu.

Żyjemy w trudnych czasach, w których nasze ciała są przebodźcowane.Trudy dnia codziennego dotykają każdego. Umiejętności nabyte w Akademii to natomiast doskonałe narzędzia, które ochronią nas przed wieloma problemami na tu i teraz, ale także na przyszłość.

W Akademii Walki Ze Stresem nie pracujemy w ten sposób. Każdy etap traktujemy integralnie, ponieważ nie osiągnie się dobrych rezultatów i nie da się pracować dobrze z cząstkowymi umiejętnościami.

Nie trzeba wracać do tego etapu. Naszych Pacjentów szkolimy, dając im niezbędne narzędzia na całe życie. Jeśli natomiast zachodzi z ich strony taka potrzeba, rekomendujemy poszerzanie wiedzy i uaktualnianie umiejętności co jakiś czas, gdyż medycyna wciąż dynamicznie się rozwija.

Różnice w ciele oraz w ogólnym samopoczuciu pojawiają się u Pacjentów już po pierwszych wizytach. Codzienna praktyka z zastosowaniem otrzymanych narzędzi przyczynia się zaś do pogłębienia tego efektu. Praca z ciałem to proces, który odbywa się przez całe życie. 

Dzięki terapii lepiej poznasz swoje ciało i sygnały, które wysyła. To ono będzie wskazywało dalszą drogę i tempo pracy. Nasze doświadczenie pozwala nam zaobserwować zmiany i odpowiadać na dalsze potrzeby - jesteśmy na to przygotowani w 2. i 3. etapie.

Zobacz pozostałe etapy

Chcesz dowiedzieć się więcej o Akademii?
Skontaktuj się z nami

Umów wizytę:

512 512 839

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej - Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach; Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Nr umowy: POIR- 03.03.01-00-0001/17-00 Polskie Mosty Technologiczne.