Akademia Walki ze Stresem

Etap II

Po zakończonym I etapie mamy przygotowany fundament: Twoje ciało jest gotowe do dalszej pracy, mocniejsze, zregenerowane, a Ty umiesz w końcu prawidłowo oddychać - również w sytuacjach zagrożenia. W II etapie Akademii zejdziemy pod powierzchnię, dostrzegając to, co powoduje w Twoim ciele sztywność i stres. Dostrzeżemy takie sytuacje i nauczymy Cię radzić sobie z nimi  - dziś i w przyszłości. 

Pomoże nam w tym kinezjologia oraz medycyna chińska.

Czego nauczę się na II etapie Akademii Walki ze Stresem?

II część naszej Akademii Walki ze Stresem to praca z układem autonomicznym. To on, rozregulowany wieloma czynnikami (między innymi długotrwałym stresem czy nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych), odbiera wiele codziennych sytuacji za te bezpośrednio zagrażające Twojemu życiu, nadmiernie pobudzając układ nerwowy

Nauka panowania nad tym mechanizmem to nasz cel na II etapie.

Dlaczego to takie ważne?

Organizm dopasowuje swoje rytmy biologiczne, aby ratować nasze ciało w sytuacjach zagrożenia. To naturalny mechanizm, który jest genialnym narzędziem - problem pojawia się wtedy, kiedy jest on rozregulowany, nadmiernie pobudzając przez to nasze ciało. To poczucie permanentnego napięcia, kiedy obiektywnie nic się nie dzieje, nie tylko nas stresuje, ale też wpływa destrukcyjnie na inne układy organizmu, które wciąż “schodzą na dalszy plan”. Stąd biorą się problemy żołądkowe, bóle migrenowe, kłopoty z kręgosłupem, a nawet zbyt mocne napięcie szczęk i ścieranie zębów, powodujące nawracające problemy stomatologiczne. Przyczyn dolegliwości zazwyczaj szukamy bezpośrednio w tych narządach i strukturach - w PiastClinic proponujemy spojrzeć na nasze ciało szerzej.

Jak mogę pomóc mojemu ciału opanować stres?

Przy pomocy kinezjologii i medycyny chińskiej, z wykorzystaniem testów mięśniowych, kanałów przepływu płynu bezkomórkowego, mięśni, punktów neurolimfatycznych  i neuronaczyniowych - to one pomagają zmniejszyć wpływ stresu i usprawnić procesy regeneracyjne organizmu. Podczas zajęć znajdziemy wszystkie sytuacje stresowe i nauczymy Cię na nie reagować w optymalny do sytuacji sposób.

Zalety

Na II etapie nauczysz się, jak za pomocą możliwości własnego ciała (przede wszystkim mięśni) regulować swój układ autonomiczny i przeżywać stres na własnych warunkach.

Kto poprowadzi Cię w II etapie?

Cennik

Jedna wizyta 1h 200 zł
Jedna wizyta 2h 300 zł

 

Najczęściej zadawane pytania

Każdy z nas nosi w sobie traumy - czy to te  z dzieciństwa, czy też te z dorosłego życia, być może nawet wynikające z niedawnych doświadczeń.To właśnie na tym etapie z nimi pracujemy niwelując je. To możliwe, ponieważ Pacjenci są na to gotowi dzięki ukończeniu pierwszego etapu.

Ilość spotkań zależy m. in. od wieku pacjenta i od ilości negatywnych zdarzeń w jego życiu. Możemy przyjąć, że zwykle wystarczy od 3-6 zajęć. Aby to ocenić, należy się wsłuchać w potrzeby i sygnały wysyłane nam przez ciało.

Jest to uzależnione od ilości i długości wizyt. Te z kolei zależą od tego, jaki bagaż stresów i doświadczeń dźwiga pacjent.

Kasowanie traum i stresów ma uwolnić od nich ciało. Te kwestie zostają uregulowane w ciele i nie ma konieczności do nich wracać.

Efekty są odczuwalne od razu po wizycie: Pacjent czuje się silniejszy psychicznie i nabiera coraz więcej pewności siebie w walce ze stresem.

Po tym etapie pacjent znacznie lepiej zna swoje ciało. Jest w stanie wyczuć, czego jeszcze potrzebuje, aby jak najbardziej zbliżyć się do poziomu homeostazy układu nerwowego. Kolejny etap to zdobycie narzędzia do oczyszczania się z tego, co nawarstwia się na co dzień. 

Zobacz pozostałe etapy

Dołącz do nas na II etapie Akademii.
Damy Ci narzędzia na całe życie.

Umów wizytę:

512 512 839

Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej - Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach; Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Nr umowy: POIR- 03.03.01-00-0001/17-00 Polskie Mosty Technologiczne.